SZLACHETNA PACZKA

3, 2, 1…… ZACZYNAMY!

Jak co roku Samorząd Uczniowski wybrał osobę, której pomożemy w ramach akcji Szlachetna PACZKA

W tym roku wesprzemy Pana Adama, poniżej przedstawiamy historię rodziny Pana Adama oraz link w którym znajdują się szczegółowe informacje co zbieramy.

Pan Adam waz z żoną Karoliną wychowują syna Kamila. Mężczyzna od urodzenia zmaga się z przewlekłą chorobą układu nerwowego. Z tego też tytułu nie może podejmować pracy. W życiu dorosłym, dzięki leczeniu udało się zminimalizować objawy, ale rozpoczęły się także jego problemy natury psychicznej. Pani Karolina, pomimo trudnego dzieciństwa, biedy i problemów ze wzrokiem usamodzielniła się i pracowała. Została natomiast sama, kiedy zaszła w ciążę i przez brak warunków oraz miejsca do zamieszkania odebrano jej pierwsze dziecko. Tych dwoje młodych ludzi połączyła miłość i od roku są małżeństwem. Niedługo po tym na świecie pojawiło się ich wspólne dziecko. Obecnie Kamil jest w trakcie diagnostyki z powodu problemów z jelitami. Razem tworzą małą rodzinę i bardzo się kochają. Nie mają natomiast wystarczających środków, które zapewniłyby im godne życie. Rodzina utrzymuje się z renty socjalnej, zasiłku, dopłaty do mieszkania oraz wsparcia w ramach programu „Rodzina 500+” (łącznie 3240 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz wydatków na leki (w sumie 980 zł) rodzinie pozostaje 755 złotych na osobę miesięcznie.

Rzeczy dla rodziny zbieramy do dnia 8.12.2022 r.