Biblioteka

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w 2 edycji akcji promującej czytelnictwo pod hasłem SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW. Zabawa skierowana była do wszystkich uczniów klas 1-3, polegała na tym, że każdy uczestnik musiał przez 21 dni ok. 10 min czytać książki, co każdego dnia rodzice potwierdzali swoim podpisem w specjalnym albumie. Uczeń który uzbierał 21 podpisów otrzymywał dyplom i nagrodę. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. 

Ponadto każda klasa biorąca udział w zabawie otrzymała słodziaka- mądrego misia. MĄDRY MIŚ CZYTA ZE MNĄ DZIŚ to kolejna zabawa zachęcająca do czytania książek adresowana do uczniów klas 1-4, oprócz przeczytania książki dzieci mają namalować obrazek przedstawiający bohaterów lub scenę z przeczytane bajki, opowiadania. Zebrane prace stworzą kronikę Mądrego Misia. Zapraszamy do wspólnej zabawy. 


28 listopada br. naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – Dawid Piątkowski,  który – choć, na co dzień szkół nie odwiedza – dla nas zrobił wyjątek. Kim jest Dawid Piątkowski? W Internecie czytamy: „Ekspert przygotowania motorycznego,  trener oraz twórca autorskiej metody rozwoju osobistego,  dwudziestokrotny medalista Mistrzostw Polski w tenisie. Na podium rozgrywek krajowych i międzynarodowych stawał aż 150 razy. Tajniki sportowe zgłębiał pod okiem śp. dr Jerzego Wielkoszyńskiego, który był jego mentorem i autorytetem. Doświadczenie zdobywał u boku trenerów kadry narodowej w piłce nożnej oraz wybitnych polskich piłkarzy, m.in. Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka. Podróżnik,  autor 11 książek”. Wśród tytułów znajdziemy m.in. następujące pozycje: „Obsesja doskonałości”, „Umysł milionera”, „Ego vs Ja”, „Nowoczesny Budda”, „Szuka tworzenia rzeczywistości”, „Niemożliwe” oraz najnowszą – „Moc samokontroli”.

Na spotkaniu „oko w oko” okazało się, że pan Dawid to bardzo miły i ciepły człowiek. Szeroki uśmiech nie opuszczał jego twarzy, a swoim optymizmem zarażał największych pesymistów. Mówił o wielu ważnych sprawach, jednak na jedną kładł szczególny nacisk. Powtarzał wielokrotnie: wszystko jest możliwe, a w realizacji swoich celów i marzeń podstawą jest nauka.

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie pełne mądrych wskazówek  jak odkrywać siebie i znaleźć własną drogę oraz za rozmowę o spełnieniu marzeń i osiąganiu szczęścia.


Biblioteka szkolna organizuje całoroczną akcję zachęcającą do czytania książek

„MĄDRY MIŚ CZYTA ZE MNĄ DZIŚ”

 akcja skierowana jest do uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej polega na tym, że:

  • dzieci wybierają sobie Mądrego Misia i nadają mu imię
  • każdego dnia jeden z uczniów zabiera Misia do domu i z nim czyta wybraną przez siebie książkę zakupioną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa( książki te opatrzone są specjalną nalepką)
  • następnie wykonuje obrazek przedstawiający bohatera lub scenę z przeczytanej książki, obowiązkowo na odwrocie należy podpisać pracę
  • wszystkie obrazki zostaną zebrane i stworzą „Album Mądrego Misia”

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY


Drodzy Czytelnicy!!!
 
Z ogromną przyjemnością informujemy, że w naszej bibliotece szkolnej dostępne są pierwsze książki zakupione w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA. Przy ich zakupie przede wszystkim wzięto pod uwagę Wasze propozycje złożone w „Skrzynce życzeń” oraz książki zaproponowane przez Rodziców w ankietach. Jest w czym wybierać, są m.in. kolejne części „Dziennika Cwaniaczka” czy „Magicznego Drzewa”, wszystkie tytuły z serii „Zaopiekuj się mną”, kolejne książki z przygodami łobuza Cukierka, jest też sporo serii np.: „Rany Julek”, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Strraszna historia” „Kroniki Archeo”, „Lena”, „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”, „Jonka, Jonek i Kleks” oraz książki Grzegorza Kasepke i wiele, wiele innych. Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza.
 
Czas lekcji Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
8.15-9.00 bibliotekarz na lekcji + dyżur bibliotekarz na lekcji bibliotekarz na lekcji + dyżur bibliotekarz na lekcji + dyżur
9.05-9.50 bibliotekarz na lekcji bibliotekarz na lekcji czynna czynna czynna
9.55-10.40 bibliotekarz na lekcji bibliotekarz na lekcji czynna czynna czynna
10.50-11.35 czynna bibliotekarz na lekcji czynna bibliotekarz na lekcji + dyżur bibliotekarz na lekcji + mleko
11.45-12.30 bibliotekarz na lekcji + dyżur czynna bibliotekarz na lekcji + dyżur bibliotekarz na lekcji + dyżur czynna
12.35-13.20 bibliotekarz na lekcji + dyżur bibliotekarz na lekcji czynna bibliotekarz na lekcji + dyżur czynna
13.35-14.20 bibliotekarz na lekcji + dyżur dyżur bibliotekarz na lekcji + dyżur czynna bibliotekarz na lekcji
14.25-15.10 czynna bibliotekarz na lekcji czynna świetlica + dyżur

 

 


WYKAZ KSIĄŻEK ZAKUPIONYCH DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 12 W GLIWICACH W RAMACH NARODOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU CZYTELNICTWA W 2019 ROKU.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).