Biblioteka

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w 2 edycji akcji promującej czytelnictwo pod hasłem SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW. Zabawa skierowana była do wszystkich uczniów klas 1-3, polegała na tym, że każdy uczestnik musiał przez 21 dni ok. 10 min czytać książki, co każdego dnia rodzice potwierdzali swoim podpisem w specjalnym albumie. Uczeń który uzbierał 21 podpisów otrzymywał dyplom i nagrodę. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Ponadto każda klasa biorąca udział w zabawie otrzymała słodziaka- mądrego misia. MĄDRY MIŚ CZYTA ZE MNĄ DZIŚ to kolejna zabawa zachęcająca do czytania książek adresowana do uczniów klas 1-4, oprócz przeczytania książki dzieci mają namalować obrazek przedstawiający bohaterów lub scenę z przeczytane bajki, opowiadania. Zebrane prace stworzą kronikę Mądrego Misia. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

28 listopada br. naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – Dawid Piątkowski,  który – choć, na co dzień szkół nie odwiedza – dla nas zrobił wyjątek. Kim jest Dawid Piątkowski? W Internecie czytamy: „Ekspert przygotowania motorycznego,  trener oraz twórca autorskiej metody rozwoju osobistego,  dwudziestokrotny medalista Mistrzostw Polski w tenisie. Na podium rozgrywek krajowych i międzynarodowych stawał aż 150 razy. Tajniki sportowe zgłębiał pod okiem śp. dr Jerzego Wielkoszyńskiego, który był jego mentorem i autorytetem. Doświadczenie zdobywał u boku trenerów kadry narodowej w piłce nożnej oraz wybitnych polskich piłkarzy, m.in. Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka. Podróżnik,  autor 11 książek”. Wśród tytułów znajdziemy m.in. następujące pozycje: „Obsesja doskonałości”, „Umysł milionera”, „Ego vs Ja”, „Nowoczesny Budda”, „Szuka tworzenia rzeczywistości”, „Niemożliwe” oraz najnowszą – „Moc samokontroli”.

Na spotkaniu „oko w oko” okazało się, że pan Dawid to bardzo miły i ciepły człowiek. Szeroki uśmiech nie opuszczał jego twarzy, a swoim optymizmem zarażał największych pesymistów. Mówił o wielu ważnych sprawach, jednak na jedną kładł szczególny nacisk. Powtarzał wielokrotnie: wszystko jest możliwe, a w realizacji swoich celów i marzeń podstawą jest nauka.

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie pełne mądrych wskazówek  jak odkrywać siebie i znaleźć własną drogę oraz za rozmowę o spełnieniu marzeń i osiąganiu szczęścia.

Biblioteka szkolna organizuje całoroczną akcję zachęcającą do czytania książek

„MĄDRY MIŚ CZYTA ZE MNĄ DZIŚ”

akcja skierowana jest do uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej polega na tym, że:

• dzieci wybierają sobie Mądrego Misia i nadają mu imię
  • każdego dnia jeden z uczniów zabiera Misia do domu i z nim czyta wybraną przez siebie książkę zakupioną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa( książki te opatrzone są specjalną nalepką)
  • następnie wykonuje obrazek przedstawiający bohatera lub scenę z przeczytanej książki, obowiązkowo na odwrocie należy podpisać pracę
  • wszystkie obrazki zostaną zebrane i stworzą „Album Mądrego Misia”

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

Drodzy Czytelnicy!!!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w naszej bibliotece szkolnej dostępne są pierwsze książki zakupione w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA. Przy ich zakupie przede wszystkim wzięto pod uwagę Wasze propozycje złożone w „Skrzynce życzeń” oraz książki zaproponowane przez Rodziców w ankietach. Jest w czym wybierać, są m.in. kolejne części „Dziennika Cwaniaczka” czy „Magicznego Drzewa”, wszystkie tytuły z serii „Zaopiekuj się mną”, kolejne książki z przygodami łobuza Cukierka, jest też sporo serii np.: „Rany Julek”, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Strraszna historia” „Kroniki Archeo”, „Lena”, „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”, „Jonka, Jonek i Kleks” oraz książki Grzegorza Kasepke i wiele, wiele innych. Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza.

Czas lekcji Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
8.15-9.00 bibliotekarz na lekcji + dyżur bibliotekarz na lekcji bibliotekarz na lekcji + dyżur bibliotekarz na lekcji + dyżur
9.05-9.50 bibliotekarz na lekcji bibliotekarz na lekcji czynna czynna czynna
9.55-10.40 bibliotekarz na lekcji bibliotekarz na lekcji czynna czynna czynna
10.50-11.35 czynna bibliotekarz na lekcji czynna bibliotekarz na lekcji + dyżur bibliotekarz na lekcji + mleko
11.45-12.30 bibliotekarz na lekcji + dyżur czynna bibliotekarz na lekcji + dyżur bibliotekarz na lekcji + dyżur czynna
12.35-13.20 bibliotekarz na lekcji + dyżur bibliotekarz na lekcji czynna bibliotekarz na lekcji + dyżur czynna
13.35-14.20 bibliotekarz na lekcji + dyżur dyżur bibliotekarz na lekcji + dyżur czynna bibliotekarz na lekcji
14.25-15.10 czynna bibliotekarz na lekcji czynna świetlica + dyżur

WYKAZ KSIĄŻEK ZAKUPIONYCH DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 12 W GLIWICACH W RAMACH NARODOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU CZYTELNICTWA W 2019 ROKU.