Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła korzysta z dofinansowania w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Laboratoria Przyszłości zakładają wsparcie szkół podstawowych w wykształceniu kompetencji przyszłości z tzw. STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). Zgodnie z podanymi informacjami projektowymi „celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań”.

„Laboratoria Przyszłości” to możliwość zaopatrzenia szkoły w nowoczesny sprzęt, który ma uatrakcyjnić zajęcia szkolne i pozwolić uczniom rozwijać zainteresowania.

W ramach programu szkoły otrzymują wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego wspomagającego rozwój umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Zakres pomysłów edukacyjnych w tym zakresie i sprzętu przeznaczonego do zakupu należy do szkoły.

W ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 17 w Gliwicach otrzymała dofinansowanie w kwocie 115 800,00 zł

W ramach projektu został zakupiony sprzęt należący do wyposażenia podstawowego, tj: drukarka 3D wraz z akcesoriami (w tym biblioteka modeli 3D), zestawy z mikrokontrolerami, stacje lutownicze oraz lutownice, aparat fotograficzny z funkcją kamery,  zestaw oświetleniowy do realizacji nagrań, mikrofon, mikroport, statyw oraz gimbal.

Do uatrakcyjnienia zajęć nabyto zestawy edukacyjne do samodzielnego konstruowania z klocków LEGO, do wykorzystania we wszystkich klasach od 1 do 8. Zakupiono zestaw Photon do nauki programowania oraz nauki podstaw Sztucznej Inteligencji, a dla starszych uczniów nabyto roboty Abilix Krypton 6, które młodzież buduje od podstaw, zasila silnikami i sensorami, po czym programuje do wykonywania zadań.

Aby wzbogacić zajęcia z fizyki nabyto zestawy eksperymentów Obwód prądu, które w prosty sposób pomagają w nauce praw fizyki i w zrozumieniu zasad działania układów elektrycznych, np. poprzez samodzielną budowę obwodu emitującego efekty świetlne.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).