DUCHU ŚWIĘTY PRZYJDŹ

Dnia 9 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród oraz koncert laureatów II Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Religijnej „DUCHU ŚWIĘTY PRZYJDŹ” pod patronatem Jego Ekscelencji Biskupa Gliwickiego Sławomira Odera oraz „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”. Już w ubiegłym roku – pierwsza edycja konkursu była pozytywnym zaskoczeniem, gdyż wystąpiło 44 wykonawców z 14 placówek naszego województwa. W tym roku wystąpiło 113 uczestników – w tym soliści i zespoły w kategoriach klas 1-3, 4-6 i 7-8. Gościliśmy w naszej szkole około 400-stu uczniów z 36 szkół z naszego województwa, w tym z: Lublińca, Tarnowskich Gór, Bytomia, Zabrza, Rudzińca, Bojszowa, Solarni, Czekanowa, Wojskiej, Pniowa, Poniszowic, Zbrosławic, Knurowa, Pyskowic, Sośnicowic i Gliwic.

W zeszłym roku zrodziło się w nas pragnienie zorganizowania konkursu, który miałby na celu popularyzację muzyki chrześcijańskiej wśród dzieci i młodzieży, a tym samym odkrywanie tego wielkiego skarbca pieśni i piosenek religijnych: począwszy od muzyki dawnej, poprzez muzykę liturgiczną, muzykę uwielbieniową, skończywszy na piosenkach oazowych, pielgrzymkowych, czy też na współczesnych listach przebojów muzyki chrześcijańskiej.

Przyświecała nam myśl Św. Pawła Apostoła (Ef 5,19) „Napełniajcie się Duchem, przemawiając do siebie wzajemnie psalmami i hymnami, i pieśniami pełnymi ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach.”

Jurorzy w składzie: Agnieszka Witomska – Prezes Fundacji Music Art., ks. Michał Picz, Irena Ciosk przez dwa dni 18 i 19 marca 2024r. przesłuchiwali uczestników konkursu. Ze względu na dużą ilość zgłoszeń i wysoki poziom występów, jurorzy postanowili przyznać dwie nagrody GRAND PRIX oraz kilka miejsc ex aequo w poszczególnych kategoriach wiekowych. Bardzo dziękujemy jurorom za ogrom pracy.

Podczas koncertu galowego laureaci dostarczyli niesamowitych emocji i wzruszeń swoich wykonaniem utworów religijnych.

Serdecznie dziękujemy patronom konkursu, sponsorom, przyjaciołom i sympatykom:

Jego Ekscelencji Biskupowi Gliwickiemu Sławomirowi Oderowi za objęcie patronatem oraz okazane wsparcie Konkursu Piosenki Religijnej „Duchu Święty przyjdź”

Jego Ekscelencji Biskupowi Pomocniczemu Andrzejowi Iwaneckiemu za obecność na Gali, dzielenie się z nami radością i dobrym Słowem,

„GOŚCIOWI NIEDZIELNEMU” za patronat medialny i wsparcie,

ks. Krzysztofowi Koniecznemu Wicekanclerzowi Kurii Diecezjalnej w Gliwicach – za okazaną pomoc i wsparcie,

p. Damianowi Wieczorkowi – Usługi Księgowe Wieczorek Spółka z o.o. w Lublińcu za okazaną pomoc i wsparcie,

p. Piotrowi Tomczykowi – Prezesowi Zarządu Piekarni Rodzinnej „PETRA” w Będzinie – za 400 przepysznych pączków dla naszych uczestników na dni przesłuchań,

p. Rafałowi Desczykowi – Fundacja Piotra Klera w Dobrodzieniu za okazaną pomoc i wsparcie,

p. Jolancie Bober – Studio Urody Jolanta Bober w Gliwicach za okazaną pomoc i wsparcie,

p. Damianowi Bieńkowi – przyjacielowi konkursu za ogromną pomoc,

p. Mariuszowi Bocheńskiemu – przyjacielowi konkursu za pomoc techniczną,

p. Wojciechowi Baranowi – fotografowi i wieloletniemu przyjacielowi szkoły za czas i fotorelację gali,

p. Katarzynie Szczepkowskiej i p. Sebastianowi Lindnerowi – operatorom dźwięku za nagłaśnianie przesłuchań i gali,

Dyrekcji ZSP Nr 17 w Gliwicach za okazaną pomoc i wsparcie,

Radzie Rodziców ZSP Nr 17 w Gliwicach za okazane wsparcie,

◦ Wszystkim zaangażowanym Nauczycielom i Uczniom naszej szkoły za pomoc techniczną podczas przesłuchań oraz konferansjerom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim

– WYKONAWCOM za dostarczenie niesamowitych przeżyć i wrażeń oraz za tak liczną obecność w tym wydarzeniu

– ich RODZICOM, którzy wspierają swoich młodych artystów i dają przestrzeń rozwoju na polu muzycznym,

OPIEKUNOM, którzy przygotowują i promują swoich podopiecznych.

– Dziękujemy wszystkim tym, którzy również duchowo wspierają to dzieło oraz za każde dobre słowo i uśmiech.

Już z niecierpliwością czekamy na 3 edycję.

Zatem – do zobaczenia w przyszłym roku!

                                                                                  Organizatorzy.

« z 8 »

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.