ŚWIĘTO EDUKACJI

14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława II Augusta powstała Komisja Edukacji Narodowej. Dla upamiętnienia tego wydarzenia co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty.
Tegoroczne obchody tego święta powiązane były z 250 rocznicą KEN i przypadły w naszej szkole na dzień 12 października.
W tym roku Samorząd Uczniowski postanowił uczcić to święto na wesoło, zorganizował dla klas młodszych (1-3) konkurs p.t „Wesoły Portret Nauczyciela”, a dla klas starszych (4-8) konkurs literacki „Wiersz o ulubionym nauczycielu”.
Odbył się również plebiscyt, który w tym roku nosił tytuł „Złote Róże”
Uczniowie głosowali na nauczycieli w kilku kategoriach:
Złoty Ekspres – nauczyciel, który najszybciej sprawdza kartkówki
Złoty Pytajnik- nauczyciel, który najwięcej pyta przy tablicy.
Złota Rzepa- nigdy nie choruje.
Złoty Drapak- najwięcej pisze na tablicy.
Złota Męczydusza- zadaje najwięcej prac domowych.
Złote Serce- zawsze ma dużo cierpliwości i serca dla uczniów.
Złoty Dobromir- najbardziej pomysłowy nauczyciel.
Złoty mikrofon- ma najbardziej donośny głos.
Złoty Zegarek – nigdy się nie spóźnia
Złoty Ząbek- ma najmilszy uśmiech.
Natomiast w klasach 1-3 były następujące kategorie :Najcierpliwszy, najzabawniejszy oraz najsympatyczniejszy nauczyciel.
Wszystkim nagrodzony nauczycielom gratulujemy!
Członkowie samorządu uczniowskiego już od dawna zastanawiali się jak wyrazić wdzięczność nauczycielom. Nauczyciele nie idą do szkoły po to, żeby dostawać prezenty, jednak w dniu takim, jak ich święto warto pokazać, że doceniamy ich pracę, wysiłek i pomoc w osiąganiu przez nas swoich małych i większych sukcesów.W tym roku szkolnym członkowie samorządu uczniowskiego postanowili przygotować coś specjalnego w imieniu całej społeczności uczniowskiej.
W tym dniu wszyscy byli ubrani elegancko, kwieciście.
🌹🌸🌺🌷🌻🌼
zapraszamy do fotorelacji