OKTOBERFEST

Każdego roku z początkiem jesieni zaczyna się w niemieckim Monachium Oktoberfest – jeden z największych na świecie festynów ludowych.

Z tej okazji 5 października 2023r. uczniowie naszej szkoły przygotowali stoisko o tematyce bawarskiego święta, które przybliżyło historię tego festynu, tradycje i ciekawostki z nim związane. Dla uczniów oraz nauczycieli przygotowano precle, herbatę bawarkę, galaretki oraz słodkości. Bardzo licznie dominowały stroje w kolorach flagi Niemiec. Spora grupa naszych uczniów zaskoczyła nas przepięknymi strojami bawarskimi.

Obchody Oktoberfest w naszej szkole mają na celu rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi oraz rozwijanie kompetencji językowych uczniów.