Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto państwowe, święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Ustanowione 27 kwietnia 1972 na mocy ustawy – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela, obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Popularnie nadal zwane jest Dniem Nauczyciela.
Z tej to okazji października 2022r. nasza szkolna społeczność uczciła wyjątkowe święto – Dzień Edukacji Narodowej.
Podczas apelu została przedstawiona humorystyczna scenka o chorym belfrze, ukazująca trudy życia nauczyciela. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wyróżnili swoich nauczycieli w szczególny sposób przyznając im dyplomy w różnych kategoriach.
(Np. Skarbnica wiedzy, Złoty Ciuszek, Złoty Biceps, Dowcpiniś Roku, Pozytywny Wulkan, Al Capone, czy Mistrz Nowych Technologii)
Kilka dni wcześniej wszyscy uczniowie oddali głosy na swoich faworytów.
Przedstawiciele społeczności szkolnej także złożyli nauczycielom życzenia.
A punktem kulminacyjnym był pokaz mody nauczycielskiej, podczas którego została zaprezentowana najnowsza kolekcja odzieży dla nauczycieli. Pokaz wprawił wszystkich w świetne humory.

Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy wielu powodów do zawodowej satysfakcji, wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.