Aktualności

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Bezpieczeństwo przede wszystkim” – warsztaty na Politechnice Śląskiej

Nasi uczniowie klas 5ce i 5bk odwiedzili Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej. Spotkanie odbyło się 22 września 2023 r. i dotyczyło realizacji projektu „Bezpieczeństwo przede wszystkim”. Pani dr inż. Aneta Grodzicka poprowadziła dla naszej młodzieży warsztaty z pierwszej pomocy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w chwili zagrożenia życia. Każdy miał możliwość również praktycznych ćwiczeń z użyciem sprzętów medycznych.

Kolejnym elementem dotyczącym bezpieczeństwa było stosowanie odzieży ochronnej i to zagadnienie przybliżył pan dr inż. Marcin Krause. Młodzież miała okazję zapoznać się z różnymi rodzajami odzieży i ich zastosowaniem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość przymierzenia odzieży ochronnej.

Pobyt na Politechnice Śląskiej zaliczamy do bardzo udanych, a przede wszystkim poszerzających wiedzę o bezpieczeństwie i właściwej reakcji.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.