ZDROWE ŚNIADANIE

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania zainicjował w 2007 r. ówczesny komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia Markos Kyprianou. Jego celem jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywania się.

Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień! – pod takim hasłem w poniedziałek 8 listopada w naszej szkole został zorganizowany Ogólnopolski Dzień Zdrowego Śniadania.

Śniadanie jest dla dziecka najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Badania naukowe potwierdzają, że uczniowie, którzy spożywają zdrowe śniadania:

• mają energię do nauki i efektywnej pracy na lekcjach,
  • lepiej koncentrują się podczas lekcji,
  • popełniają mniej błędów,
  • są bardziej kreatywni,
  • mają lepsze wyniki na testach sprawnościowych

Cieszymy się, że taką akcję udało nam się zorganizować. Dzięki niej, poprzez zabawę, możemy nauczyć dzieci na czym polega zdrowe odżywianie.