Aktualności

DZIEŃ ŚWIĄTECZNEGO SWETERKA

Już za kilka chwil Boże Narodzenie – najpiękniejszy czas w roku, pada śnieg.. trzeba się ciepło ubierać!
Renifery, Mikołaje, śnieżynki, elfy, bałwany, pingwiny i choinki… jeśli masz w domu sweter ze świątecznym motywem, to właśnie 20 grudnia, we wtorek, będzie świetna okazja do wyciągnięcia go z dna szafy i dumnego zaprezentowania na szkolnych korytarzach. 20 grudnia to bowiem Dzień Świątecznego Swetra!
Swetry z zimowymi motywami znane już były w latach 40-tych XX wieku.
Zdobione norweskim wzorem, pojawiały się w kampaniach reklamowych i nie zapowiadały dzisiejszego świątecznego szaleństwa.
Za “popularyzatora” swetra świątecznego uznaje się także amerykańskie seriale i filmy z lat 80-tych i 90-tych XX wieku. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Anglii w latach 80. narodziła się nowa, świecka tradycja – najchętniej dawano sobie świąteczne swetry w ramach gwiazdkowych prezentów. Wtedy też przylgnął do nich przydomek “brzydki”.
Do Polski świąteczny sweter trafił z filmu “Kevin sam w domu”
🎁🎁🎁
Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji. Sweter może być „gotowy” lub własnoręcznie przyozdobiony na tę okoliczność.
Jeśli nie masz takiego sweterka, to załóż coś w świątecznym kolorze i baw się razem z nami.
Załóż świąteczny sweter i poczuj magię świąt!🎅🦌🎁🎁🎁
Do udziału w akcji gorąco zaprasza Samorząd Uczniowski
This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).