Aktualności

DZIEŃ ŚWIĄTECZNEGO SWETERKA

Już za kilka chwil Boże Narodzenie – najpiękniejszy czas w roku, pada śnieg.. trzeba się ciepło ubierać!
Renifery, Mikołaje, śnieżynki, elfy, bałwany, pingwiny i choinki… jeśli masz w domu sweter ze świątecznym motywem, to właśnie 20 grudnia, we wtorek, będzie świetna okazja do wyciągnięcia go z dna szafy i dumnego zaprezentowania na szkolnych korytarzach. 20 grudnia to bowiem Dzień Świątecznego Swetra!
Swetry z zimowymi motywami znane już były w latach 40-tych XX wieku.
Zdobione norweskim wzorem, pojawiały się w kampaniach reklamowych i nie zapowiadały dzisiejszego świątecznego szaleństwa.
Za “popularyzatora” swetra świątecznego uznaje się także amerykańskie seriale i filmy z lat 80-tych i 90-tych XX wieku. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Anglii w latach 80. narodziła się nowa, świecka tradycja – najchętniej dawano sobie świąteczne swetry w ramach gwiazdkowych prezentów. Wtedy też przylgnął do nich przydomek “brzydki”.
Do Polski świąteczny sweter trafił z filmu “Kevin sam w domu”
🎁🎁🎁
Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji. Sweter może być „gotowy” lub własnoręcznie przyozdobiony na tę okoliczność.
Jeśli nie masz takiego sweterka, to załóż coś w świątecznym kolorze i baw się razem z nami.
Załóż świąteczny sweter i poczuj magię świąt!🎅🦌🎁🎁🎁
Do udziału w akcji gorąco zaprasza Samorząd Uczniowski