
W dniach 0d 13 do 20 kwietnia 2026 grupa naszych uczniów była z rewizytą w Tirschenreuth w Bawarii w Niemczech u uczniów z Stiftland– Gymnasium. Nasi uczniowie wraz ze swoimi gospodarzami brali udział w zajęciach szkolnych i integracyjnych, wykonali wspólny projekt medialny, zwiedzili bazylikę w Waldsassen, Ratysbonę, a niej muzeum historii Bawarii, zwiedzili zamek w Cheb w Czechach. Wędrowali po labiryncie skalnym Luisenburg– Felsenlabyrinth, w parku dzikich zwierzą, gdzie mogli na własne oczy zobaczyć rysia i nakarmić kozy. Odwiedzili miejsce najgłębszego odwiertu w Europie w KTB Windischeschenbach. Byli również gośćmi starosty powiatu pana Rolanda Grillmeiera.
Nasza wyprawa była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Polsko Niemieckiej Wymianie Młodzieży, która to organizacja pomaga nam od wielu lat, za którą bardzo dziękujemy.
Dziękujemy za pomoc Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu Niemców Województwa Śląskiego, szczególnie panu Piotrowi Danielowi za transport do i z Ostrawy.






