Wymiana

Od 2005 roku nasza szkoła prowadzi wymianę młodzieży ze szkołą z Bawarii. Rokrocznie jesienią gościmy uczniów i opiekunów Stiftland-Gymnasium z Tirschenreuth, a wiosną nasi uczniowie odwiedzają naszym partnerów w Niemczech. W wymianie po reformie oświaty mogą brać udział uczniowie klas 7 i 8. Współpraca naszych szkół daje nam dużo satysfakcji i korzyści z praktycznej umiejętności wykorzystania języka niemieckiego, a ponad to nasi uczniowie zwiedzają Bawarię, poznają zwyczaje i kulturę tego regionu.