Wolontariat


Innym powodem naszej październikowej wizyty w hospicjum było odebranie puszek dla uczniów biorących udział w tegorocznej KWEŚCIE PIERWSZOLISTOPADOWEJ. Dwunastu ósmoklasistów kwestowało w dniach od 30 października do 1 listopada br. na kilku gliwickich cmentarzach. Zebrane pieniądze przekazane zostały na rzecz
gliwickiego hospicjum- koordynatora akcji.


W dalszym ciągu kontynuowane są akcje dla podopiecznych Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.
COŚ FAJNEGO DLA KAŻDEGO – zbieramy kremy do rąk i stóp, maseczki do twarzy, lakiery i odżywki do paznokci, nożyczki oraz cążki do paznokci, pomadki ochronne do ust, błyszczyki, chusteczki nawilżane, mydło w płynie, oliwki
do ciała, skarpetki męskie i damskie, apaszki itp. Potrzebne są również różańce lub dziesiątki różańca.
Organizujemy także DZIEŃ GALARETKI, który stał się już tradycją. Zbieramy galaretki w proszku, z których wolontariusze przygotowują desery i nimi częstujemy chorych. Czekoladowe cukierki są dodatkiem do przygotowywanych przez nas prezentów.
W dniu 26 października 2021 roku, po dłuższej przerwie, wspólnie z Asią, Dagmarą i Malwiną byłyśmy w gliwickim hospicjum. Dziewczyny ugotowały galaretki, które chorzy otrzymali na podwieczorek.
Ponadto na ręce Pani Haliny Dendek- pracownika tej placówki przekazałyśmy wszystkie dary zebrane przez naszą społeczność szkolną w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Drobne rzeczy zostały pięknie spakowane przez wolontariuszy
jako upominki dla podopiecznych hospicjum.

WSZYSTKIM DOBROCZYŃCOM kolejny raz bardzo dziękujemy.❤


Z nowym rokiem szkolnym 2021/2022 Szkolne Koło Wolontariatu podjęło nowe wyzwania. Jesteśmy wreszcie na fb, postaramy się tam na bieżąco informować Was o naszych poczynaniach. Ponadto zorganizowaliśmy nową akcję- Szkolne Pola Nadziei. Pola Nadzei to ogólnopolska akcja zbierania pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów
zainicjowana w 1988 roku przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care (MCCC) w Wielkiej Brytanii. Każdego roku w okolicy 4 października, który jest Międzynarodowym Dniem Opieki Hospicyjnej, sadzone są żonkile.
Wiosną, gdy zakwitają żonkile, od marca do maja odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów. Ofiarodawcy otrzymują za datki – kwiat żonkila.
W tym roku szkolnym nasi wolontariusze po raz pierwszy zorganizowali własną akcję SZKOLNE POLA NADZIEI zbieraliśmy cebulki żonkili. Wszystkie zebrane ok. 170 sztuk posadzone zostały przez uczniów klasy 7 pg pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Grażyny Przystasz na szkolnym dziedzińcu. To jednak nie koniec. Wiosną dosadzimy kolejne rośliny, by nasze pola były najpiękniejsze. Jest to nasz symboliczny akt solidarności z podopiecznymi gliwickiego hospicjum.

My pamiętamy!


Rok szkolny 2020/2021 był rokiem wyjątkowo trudnym dla wszystkich. Rozwój pandemii koronawirusa SARS-CoV- 2 spowodował wprowadzenie w szkole zdalnego nauczania.  Pokrzyżował również nasze plany, wszystkie nasze działania zostały zawieszone. Kiedy jednak dowiedzieliśmy się, że Szpital nr 4 oraz Hospicjum Milosierdzia Bożego w Gliwicach porzebują wsparcia natychmiast postanowiliśmy pomóc. Dziękujemy WSZYSTKIM LUDZIOM O WIELKICH SERCACH, bo to dzięki Nim nam się udało. Najlepszym tego dowodem jest wspaniała pamiątka- filmik.