„Ho”, „ho”, „ho”, czyli Mikołajki w naszej szkole
Dnia 6 grudnia 2022r. odbyły się w naszej szkole wszystkim znane Mikołajki. Już od samego rana panowało dziwne poruszenie wśród uczniów. Niebawem mogliśmy się przekonać, że to wszystko za sprawą naszego pracowitego Samorządu Uczniowskiego. Jego członkowie postanowili uczcić Mikołajki w przyjemny dla wszystkich sposób.
Trzy Mikołajki w towarzystwie Elfów złożyły wizytę uczniom w klasach składając im świąteczne życzenia oraz wręczając drobne, słodkie upominki. 🎅🦌🎁

Samorząd Uczniowski zorganizował również akcję mikołajkową pod hasłem „Mikołajki obchodzimy na czerwono. Kto przebrany – ten dostanie zwolnienie z pracy domowej”. Dzięki temu w salach lekcyjnych oraz korytarzach królował kolor czerwony. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w akcji, niektórzy mieli na głowach czapki Mikołaja, a niektórzy całe nawet całe stroje. Wokół panowała miła atmosfera.
W takim dniu, jak dziś warto przypomnieć skąd mamy taką tradycję. Mikołajki i zwyczaj dawania sobie prezentów związany jest oczywiście z postacią świętego Mikołaja i pewną legendą… Otóż 6 grudnia Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty, w postaci słodyczy lub innych drobnych upominków. Praktyka ta ma swój początek w średniowiecznej historii życia biskupa Mikołaja z Miry, który wręczał dzieciom prezenty, nie zapominając jednocześnie o innych potrzebujących, którym nie wiedzie się zbyt dobrze. Historia ta istnieje już od X wieku! Co więcej – biskup z Miry zmarł 6 grudnia na terenie dzisiejszej Turcji, dlatego właśnie tego dnia obchodzimy mikołajki. Na temat Świętego Mikołaja powstało wiele legend, ale każda z nich podkreśla jego dobre serce i empatię. Czynił on dobro bez rozgłosu i nie potrzebował oklasków. Wniosek z tego taki, że każdy z nas może zostać Mikołajem – trzeba tylko być dobrym dla wszystkich wokół. To wystarczy, aby Święty Mikołaj przyszedł do nas także w przyszłym roku.