Aktualności

GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA…

GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

 W tym roku przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Nasza szkoła włączyła się w projekt, który skierowany jest dla uczniów i nauczycieli – „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”. Uczniowie naszej szkoły na lekcji historii i godziny wychowawczej w ramach realizacji projektu obejrzeli film „Nie zabierajcie Mamy” i wystawę „Stan wojenny 1981-1983”. Film dokumentalny „Nie zabierajcie Mamy” przedstawia nieopowiedziane do tej pory historie działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.). W filmie umieszczono wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie. Głównym celem projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY” jest przygotowanie uczniów do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).