DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Przesłanie jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta! Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii nie ma żadnych wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
W naszej szkole również był obchodzony. Uczniowie przygotowali pozdrowienia dla siebie, które Samorząd Uczniowski przekazał adresatom. Dodatkowo przygotowaliśmy tablicę z informacjami o Dniu Życzliwości . Dla podkreślenia radości, uśmiechu i energii wielu uczniów miało dziś kolor żółty w swoim ubiorze!

dzien_zyczliwosci15
« z 15 »