DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

8 października  2021r. obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole. Starsi uczniowie klas 4 – 8  na lekcjach matematyki (i nie tylko) powtarzali tabliczkę mnożenia grając w gry i zabawy matematyczne.

Największym powodzeniem cieszyło się Bingo matematyczne. Spora część uczniów wykazała się dużą wiedzą i refleksem uzyskując ”poczwórne bingo”. Dużo emocji dostarczyła również gra: „Kto ma”, której efektem był „Wspaniały Stworek”.

Nad sprawnym  przebiegiem akcji czuwały dziewczynki z klas 8 i 7: Marysia, Julka, Karoliny, Natalia, Ala, Hania, Agata, Zosia, Marelina, Ksenia i Lena.

Oprócz zmagań szkolnych była również rywalizacja międzyszkolna – dwóch uczniów klasy 8: Leon i Antoni reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Tabliczki Mnożenia w SP 41 rozwiązując zagadki matematyczne. Ostateczne zakończyli rywalizację na 8 miejscu. Gratulujemy !

Dziękujemy Wszystkim uczestnikom i gratulujemy! Już za rok, po raz kolejny będzie można sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia.