Aktualności

SZLACHETNA PACZKA SPRAWOZDANIE

W tym roku, po raz kolejny , nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna.Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom.Objęliśmy opieką jedną z rodzin , stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej.Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną : uczniów, rodziców i nauczycieli.W tym roku objęliśmy pomocą Rodzinę Pana Adama i jego żony Karoliny . Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 18 różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież,garnki ,pampersy dla maluszka oraz prezenty. Pod koniec drugiego tygodnia akcji rozpoczęło się sprawdzanie zgromadzonych darów.

Dwa dni przed finałem, w czwartek i piątek – wielkie pakowanie. W akcję włączyli się nauczyciele i uczniowie. Wszystkie artykuły zostały podzielone na poszczególne produkty, trzeba je było zapakować w kartony. Następnie opakowaliśmy je w ozdobny papier. Gotowe , zakodowane paczki przekazaliśmy do głównego magazynu zlokalizowanego w Arenie Widowiskowe w Gliwicach. W sobotę odbył się wielki finał! Od rana przygotowaliśmy paczki do transportu do bazy. Chłopcy z klasy 8bm i 8dk wykazali się swoją siłą i przenieśli paczki do samochodu. W wyładunku pomógł nam Samorząd Uczniowski i wolontariusze ze Szlachetnej Paczki. Na tym zakończyło się nasze zadanie.Otrzymaliśmy dyplomy i podziękowania. Wzruszenie udzieliło się wszystkim. Opuszczaliśmy magazyn w poczuciu dobrze spełnionej misji.

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.