Memoriał Zenona Sęka to jeden z najstarszych mityngów lekkoatletycznych nieprzerwanie rozgrywanych w Polsce. W latach 70. XX wieku na zawody przyjeżdżali najlepsi polscy lekkoatleci, a wydarzenie na stałe wpisało się w historię krajowej lekkoatletyki.
Po oddaniu do użytku areny lekkoatletycznej przy ul. Syriusza powrócono do organizacji memoriału, podtrzymując jednocześnie tradycję zapraszania do udziału uczniów klas IV–VIII.
3 czerwca 2026 r. odbył się 51. Memoriał Zenona Sęka – Mistrzostwa Szkół w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów, którzy rywalizowali w biegach, skokach oraz pchnięciu kulą.
Reprezentacja ZSP 17:
- Erwin Borzyk – bieg na 60 m
- Nadia Kowalska – bieg na 60 m
- Leon Śniegórski – bieg na 200 m
- Bartosz Jonda – bieg na 200 m
- Weronika Strzyż – bieg na 200 m
- Magdalena Góral – bieg na 200 m
- Radosław Trosko – bieg na 600 m
- Wiktor Piechocki – bieg na 600 m
- Filip Czaja – bieg na 600 m
- Alicja Szczepaniak – bieg na 600 m
- Greta Palenga – bieg na 600 m
- Antoni Najmrocki – skok w dal
- Jakub Kijonka – skok wzwyż
- Natan Bartnikowski – pchnięcie kulą
- Maksymilian Gładkowski – pchnięcie kulą
- Bruno Janczewski – bieg na 100 m
- Zoja Śliwińska – bieg na 100 m
- Zuzanna Dachowska – bieg na 100 m
- Wiktoria Langer – bieg na 100 m
- Hanna Karewicz – bieg na 300 m
- Piotr Nitarski – bieg na 600 m
- Wiktoria Kurek – skok wzwyż
- Lidia Walke – skok wzwyż
- Natalia Szejka – pchnięcie kulą
- Agata Słomka – pchnięcie kulą
- Oliwia Hassa – pchnięcie kulą
Wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, sportową postawą i wolą walki. Na podium stanęło wielu naszych uczniów, osiągając bardzo dobre wyniki i godnie reprezentując ZSP 17.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz medalistom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.











