Aktualności

51. MEMORIAŁ ZENONA SĘKA

Memoriał Zenona Sęka to jeden z najstarszych mityngów lekkoatletycznych nieprzerwanie rozgrywanych w Polsce. W latach 70. XX wieku na zawody przyjeżdżali najlepsi polscy lekkoatleci, a wydarzenie na stałe wpisało się w historię krajowej lekkoatletyki.

Po oddaniu do użytku areny lekkoatletycznej przy ul. Syriusza powrócono do organizacji memoriału, podtrzymując jednocześnie tradycję zapraszania do udziału uczniów klas IV–VIII.

3 czerwca 2026 r. odbył się 51. Memoriał Zenona Sęka – Mistrzostwa Szkół w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów, którzy rywalizowali w biegach, skokach oraz pchnięciu kulą.

Reprezentacja ZSP 17:

  • Erwin Borzyk – bieg na 60 m
  • Nadia Kowalska – bieg na 60 m
  • Leon Śniegórski – bieg na 200 m
  • Bartosz Jonda – bieg na 200 m
  • Weronika Strzyż – bieg na 200 m
  • Magdalena Góral – bieg na 200 m
  • Radosław Trosko – bieg na 600 m
  • Wiktor Piechocki – bieg na 600 m
  • Filip Czaja – bieg na 600 m
  • Alicja Szczepaniak – bieg na 600 m
  • Greta Palenga – bieg na 600 m
  • Antoni Najmrocki – skok w dal
  • Jakub Kijonka – skok wzwyż
  • Natan Bartnikowski – pchnięcie kulą
  • Maksymilian Gładkowski – pchnięcie kulą
  • Bruno Janczewski – bieg na 100 m
  • Zoja Śliwińska – bieg na 100 m
  • Zuzanna Dachowska – bieg na 100 m
  • Wiktoria Langer – bieg na 100 m
  • Hanna Karewicz – bieg na 300 m
  • Piotr Nitarski – bieg na 600 m
  • Wiktoria Kurek – skok wzwyż
  • Lidia Walke – skok wzwyż
  • Natalia Szejka – pchnięcie kulą
  • Agata Słomka – pchnięcie kulą
  • Oliwia Hassa – pchnięcie kulą

Wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, sportową postawą i wolą walki. Na podium stanęło wielu naszych uczniów, osiągając bardzo dobre wyniki i godnie reprezentując ZSP 17.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz medalistom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Ta strona internetowa używa plików cookie i prosi o podanie danych osobowych w celu zwiększenia komfortu przeglądania.